Bilgi Formu

Yukarıda verdiğiniz iletişim bilgileri ile 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik uyarınca her türlü ticari iletişim kapsamında, özellikle tarafınıza çeşitli avantajların sağlanıp sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim mesajlarının gönderilmesi amacıyla tarafımızca kullanılmasını, saklanmasını ve paylaşılmasını onaylamış olursunuz.

X

Çocuk Mutfağı

Çocuk Mutfağı

Çocuk Mutfağı

Bir ülkenin sosyal ve ekonomik yönden beklenen uygarlık seviyesine ulaşabilmesi ancak bedensel ve zihinsel yönden güçlü, sağlıklı ve yetenekli bireylerin varlığına bağlıdır. Ülkemiz nüfusunun çoğunluğunu oluşturan çocuklarımızın da gelecekte sağlıklı ve üretken bireyler olması yeterli ve dengeli beslenmeleri ve hareketli bir yaşam sürmeleri ile mümkündür. Doğumdan itibaren büyüme ve gelişme, sağlıklı ve uzun bir yaşam için vücudumuza gerekli olan bütün maddeleri besinlerle alırız. Her gün, her mevsim tükettiğimiz çok çeşitli besinler vardır.Bu besinler hayvansal ve bitkisel kaynaklı olabilir.Bu besinlerin içinde vücuda farklı yararlar sağlayan besin ögeleri bulunmaktadır. Besin öğeleri; protein, karbonhidrat, yağ, vitaminler, mineraller ve sudur. Vücudun bileşimi de bu besin öğelerinden oluşmaktadır. Organların düzenli olarak çalışabilmesi ve günlük işleri sağlıklı sürdürebilmek için bu öğelerin her birinden her gün alınması gereklidir.

Çocuklara sağlıklı besinler ile doğru beslenme alışkanlıkları kazanmayı özendirerek kendi ellerinden çıkan mutfak ürünleri ile bir atölye yapıyoruz. Besinleri ve yiyecekleri görsel olarak zenginleştirerek farklı sunumlar hazırlıyoruz.