Bilgi Formu

Yukarıda verdiğiniz iletişim bilgileri ile 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik uyarınca her türlü ticari iletişim kapsamında, özellikle tarafınıza çeşitli avantajların sağlanıp sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim mesajlarının gönderilmesi amacıyla tarafımızca kullanılmasını, saklanmasını ve paylaşılmasını onaylamış olursunuz.

X

Yaratıcı Okuma Yazma

Yaratıcı Okuma Yazma

Yaratıcı Okuma Yazma

Etkili okuma sürecinde birey çok yönlü olarak katılım sağlar. Kitabın-hikayenin ismiyle, kitabın şekliyle, yazarıyla ilgili incelemeler yapar ve kendine ne ifade ettiğini anlatarak sürece dahil olur.

Yaratıcı okuma atölyesi bireyin “etkili okuma” ve “etkili dinleme” sürecine dahil olmasını hedefler.

Etkili okuma ve etkili dinleme, okuma ve dinleme eylemlerinden çok farklıdır.

Atölyede birey masal+hikaye veya kitabı çok yönlü olarak ele alır. İsminden şeklinden yola çıkarak düşünce ve fikirlerini anlatarak sürece başlar. Metindeki duygu durumlarına uygun şekilde ses tonunu etkili ve vurgulu kullanır. Yeri geldiğinde metindeki eylemleri kendisi yapar (Uyumak, kalkmak, oturmak, yemek vb.) Kimi zaman sonunu kendi yazar, kimi zaman bir kısmını doğaçlar, kimi zaman ise resmeder.

Okuma eylemi çocukta heyecan ve merak uyandırır. Okumaya olan isteğini artırır.